שם:
טל':
אימייל:
מרכז ההזמנות: 052-8287333
 
 
טיפים לניקוי ספות מבד
אנו משקיעים מאמצים רבים בבחירת מערכת הישיבה שלנו, סוג הבד, הצבע, הטקסטורה, גודל הסלון. ומה בדבר התחזוקה היומיומית? איך מתמודדים עם כתמים נקודתיים משימוש יומיומי? מה עושים אחת לתקופה? במאמר זה אענה על כל התהליך הדרוש על מנת לתחזק את הסלון מבד למשך תקופה ארוכה מקסימלית בצורה היפה והטובה ביותר.

תחילה נברר מהם סוגי הלכלוך הקיימים בספות:
1. ניקוי ספות - סוג לכלוך ראשון - לכלוך מוצק: רוב הלכלוך הנמצא על הספות ביומיום הינו על בסיס מוצק, כלומר כזה שאינו מתפרק במים. לכלוך כמו : חול, אבק, שערות ולכלוך מוצק אחר.
אופן הטיפול: מומלץ לשאוב את המערכת הישיבה על בסיס שבועי באמצעות שואב אבק יבש בעל ראש מברשת המתאים לבד.
2. ניקוי ספות - סוג לכלוך שני - כתמים נקודתיים: כתמים אלו הם חלק מחיי היומיום שלנו. רוב בסביבת הבית הם על בסיס פרוטאינים, חלבוני. כלומר, אוכל, שתייה, חלב, שוקו, זיעה ושומן גוף.
אופן הטיפול: ישנם חומרים לניקוי ספות בד מקצועיים בשוק. תכשירים אלו אינם משאירים סימני הילה לאחר ניגוב הכתם. אחד התכשירים המומלצים הינו פרוטאין ספוטר. מומלץ לצפות בסרטון של המוצר על אופן הביצוע.
3. ניקוי ספות - סוג לכלוך שלישי - לכלוך כללי: לכלוך מסוג זה לרב נראה בצורת חלקים אפורים על חלקיו השונים של הבד. אזורים אלו הם אלו הבאים במגע ישיר עם גוף חשוף. אזורי הראש, מסעדי הידיים והמושבים. לכלוך זה בעיקר על בסיס שומן חלבוני כמו: זיעה ושומן גוף.
אופן הטיפול: בכדי לנקות לכלוך מסוג זה מומלץ לבצע ניקוי יסודי על ידי חברה מקצועית לניקוי ספות אחת לתקופה. פרק הזמן לניקוי יסודי הינו בין שנתיים לשלוש שנים. במהלך ניקוי ספות, הבד עובר ניקוי יסודי ועמוק. הלכלוך על בסיס שומנים מתפרק ויוצא מהבד החוצה.
כללי אל תעשה

• באופן כללי לא מומלץ להכניס גורמים זרים אל תוך הבד. חומרי ניקוי כלליים הנמצאים במרכולים לרב יכילו דטרגנט, ואם לא מוצאים את הדטרגנט עד הסוף מהבד, הבד יקבל דביקות עקב הדטרגנט הדביק שימשוך אליו יותר ויותר לכלוך. התוצאה – הבד ייראה עוד יותר גרוע לאחר תקופה קצרה.

לא לשפשף - לא מומלץ לשפשף את הבד עם כל סוג של גורם היכול לגרום נזק לסיבי הבד בגלל חיכוך גבוה . סקוטצ', שפשוף במגבת כותנה באופן תדיר, מברשת ניילון אגרסיבי בהחלט לא מומלצים לשימוש.

כביסת הבד במכונת כביסה - ככלל מומלץ לעבוד לפי הנחיות יצרן או יבואן הבד. ניתן לכבס בדים מסוימים במכונת כביסה, אך יש לעבוד ביתר זהירות על מנת לא לגרום כיווץ או דהיית גוון צבע הבד.
המאמר נכתב ע"י איציק אוז'לבו, בוגר הבית הספר הגבוה לטקסטיל שנקר, מוסמך כמדריך לניקוי ספות מבד מטעם האיגוד הלאומי האמריקאי IICRC, ובעל חברת קלינ-טק לניקוי ותיקון מערכות ישיבה. ניתן לפנות בכל שאלה בנושא למייל האישי cleantek@smile.net.il או באתר www.clean-tech.co.il